روابط عمومی

 

روابط عمومی چیست؟

مقدمه:

‌ روابط عمومي ،نقشي بسيار مؤثر دربهبود وضعيت سازمان ها وايجاد تعامل بين درون سازمانی و برون سازماني دارد. اگر بخواهيم روابط عمومي درحد مطلوبي داشته باشیم بايستي به گونه اي برنامه ريزي شود كه در درجۀ اول نسبت به تثبيت و تقويت جايگاه روابط عمومي اقدام گردد.

وظایف روابط عمومی

گرچه مجموعه وظايف يك روابط عمومي، به روشهاي كليشه اي دنياي ارتباطات و تبليغات ختم نمي شود و هرگز نمي توان آن ها را محدود و محصور در يك سري رفتار و برنامه ها كرد، اما روابط عمومي براي وصول به موفقيت سارماني، نبايد بدون برنامه حركت كند، بلکه بايد خيلي هدفمند و منظم باشد تا بتواند در راستاي انجام وظايف، موفقيت حاصل نمايد. دراينجا به بعضي از وظايف يك روابط عمومي با رويكرد نوين و متمايل به «قرن ۲۱» به صورت مختصر پرداخته مي شود :

 

مرکز تماس

در این مرکز از ساعت 8 الی 17 به صورت تمام وقت توسط کارشناسان مجرب به تماس های شما مخاطبین گرامی رسیدگی می شود.

 

بخش چت آنلاین

در این بخش از ساعت 8 الی 17 به صورت آنلاین به پیامهای شما مخاطبین محترم رسیدگی می شود.

 

بخش ثبت نام غیرحضوری

مشتریان گرامی از طریق ثبت نام در این سامانه به صورت رایگان سجامی و مشتری کارگزاری شده و کد بورسی خود را دریافت می کنند. همچنین پس از تایید ثبت نام در سامانه ثبت نام غیرحضوری و دریافت کد 10 رقمی از طریق پیامک توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی با وارد شدن به لینک سامانه احراز هویت الکترونیک درخواست خود را ثبت کنید.

 

 

بخش احراز هویت الکترونیک

در این بخش کارشناسان روابط عمومی به صورت تمام وقت با استفاده از ربات تشخیص چهره و دریافت تاییدیه سازمان ثبت احوال کشور به این امر رسیدگی می کنند و مشتریان گرامی از طریق تلفن همراه مجهز به دوربین سلفی و یا کامپیوتر مجهز به وب کم از طریق سایت ما اقدام می نمایند . همچنین کد آنلاین شما توسط همکاران واحد آنلاین به صورت آنی صادر می گردد. شما می توانید از طریق نسخه وب اپ سامانه مراحل احراز هویت خود را انجام دهید.

 

بخش رسانه

در این بخش از طریق سایت کارگزاری بانک صادرات ایران خبر های مربوطه به استحضار عموم می رسد و همینطور از طریق صفحه اینستاگرام ، خبرهای روز بازار سرمایه، اطلاع رسانی ها و تولید محتوای آموزشی انجام می گردد.

 

بخش باشگاه مشتریان

در این بخش خدماتی جهت تقدیر از مشتریان کارگزاری صورت می گیرد که متعاقبا خدمت شما اعلام می گردد.

 

 

بخش آموزش

در این بخش کلاسهایی به مجازی و حضوری با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی و حضور به صورت محدود برگزار می گردد.

لازم به ذکر است، مدارک ارائه شده به پذیرفته شدگان دوره های آموزشی، مورد تایید کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد.