سوالات متداول پیکاپ

سوالات متداول

این ایده حرکتی نوین در نظام بانکی کشور محسوب می‌شود، با این اقدام بانکداری ایران نیز همگام با بانکداری بین­ المللی و جهانی حرکت می‌کند، این اقدام بانک صادرات ایران در اجرایی نمودن طرح سوپرمارکت مالی نشان می‌دهد این بانک درصدد است از رقابت داخلی پا را فراتر نهد و خود را با شرایط جهانی وفق دهد.

در اقتصاد، بازار مالی به مکانیزمی اطلاق می‌شود که امکان خرید و فروش سهام، کالا یا هر محصول قابل تبادلی را برای مشارکت‌کنندگان با هزینه پایین فراهم آورد.
نقشه راه جدیدیست که بانک صادرات ایران با دارا بودن گسترده ترین شبکه بانکی کشور، علاوه بر خدمات مختلف پولی، محصولات متنوع فرابانکی(مالی) خود همچون بیمه، لیزینگ، مشاور سرمایه گذاری، تامین مالی ،مدیریت دارایی و از همه جذاب تر خدمات بازار سرمایه را به عموم مردم عرضه می نماید.
تاکنون 10 شعبه منتخب بانک صادرات ایران به این طرح مجهز شده اند که لیست آنها را می توانید از طریق منوی پیکاپ وبسایت ما ملاحظه فرمائید.
 • اخذ کد بورسی
 • دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت دسترسی به معاملات بر خط (معاملات آنلاین سهام)
 • خرید و فروش حضوری سهام (معاملات آفلاین)
 • خرید و فروش گواهی سپرده سکه صادرات
 • تغییر کارگزار ناظر
کلیه هموطنان گرامی همچنین متقاضیان بالای 18 سال تمام می توانند نام کاربری آنلاین جهت معاملات برخط خود را نیز از شعبه بانک دریافت کنند.
با مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات ایران و داشتن یکی از انواع حساب های بانک صادرات ایران
1 -ثبت نام در سامانه سجام از طریق لینک ذیل و دریافت کد ده رقمی.
www.sejam.saderatbourse.com 2 -همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و همین طور دارا بودن یکی از حساب های بانک صادرات ایران و کد ده رقمی پیگیری سجام
کد منحصر به فردی که لازمه ی انجام فعالیت در بازار سرمایه بوده و هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی در سامانه اطلاعاتی بورس به وسیله این کد شناسایی می شود. ساختار کد سهامداری اشخاص حقیقی شامل سه حرف الفبای فارسی (معمولاً سه حرف اول نام خانوادگی متقاضی) و یک عدد 5 رقمی تصادفی می باشد.
 • 1 -مراجعه به سامانه سجام از طریق لینک ذیل برای تکمیل فرآیند ثبت نام و دریافت پیامک کد پیگیری 9 رقمی از سامانه.
  www.sejam.saderatbourse.com
 • 2 -تماس با واحد سوپرمارکت مالی کارگزاری بانک صادرات ایران، اعلام کد پیگیری و دریافت پیامک کد بورسی در بازه زمانی: شنبه تا چهارشنبه ساعات 9 الی 15:45 (شماره تماس 021-42359 داخلی1)
 • 3 -مراجعه به باجه های سوپر مارکت مالی در شعب منتخب بانک صادرات ایران و درخواست صدور کد بورسی.
سامانه جامع اطلاعات مشتریان می‌باشد که کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام می نمایند.
www.sejam.saderatbourse.com
پس از دریافت پیامک کد بورسی با مراجعه به شعبه مربوطه و تکمیل قرارداد آنلاین؛ نام کاربری، کلمه عبور و آدرس سامانه معاملات برخط برای شما پیامک خواهد شد.
https://saderat.exirbroker.com/login
ابتدا با ورود به سامانه اکسیر و لاگین با نام کاربری و رمز عبور، مدرک تحصیلی خود را بارگذاری و آزمون الکترونیکی را تکمیل فرمائید (قبولی در آزمون منوط به پاسخگویی صحیح به 7 سوال از 9 سوال می باشد.) همچنین در صورت عدم قبولی، امکان انجام آزمون مجدد تا زمان قبولی وجود دارد.
https://saderat.exirbroker.com/login
بامراجعه به باجه های سوپرمارکت مالی شعب منتخب بانک صادرات ایران و امضای فرم درخواست خرید و فروش
 • پس از تأیید مدرک تحصیلی بارگذاری شده و انجام آزمون الکترونیک و فعالسازی حساب کاربری آنلاین شماتوسط کارگزاری
 • با مراجعه به سامانه اکسیر به نشانی saderat.exirbroker.com/login و یا اپلیکیشن رایان همراه (دریافت اپلیکیشن رایان همراه برای سیستم عامل اندروید از گوگل پلی و برای سیستم عامل آی او اس از سیبچه)
پس از اخذ نام کاربری آنلاین از شعبه و لاگین در سامانه اکسیر کارگزاری و نهایتا آپلود مدرک تحصیلی و آزمون الکترونیک

پس از تأیید و فعالسازی شما توسط کارگزاری می توانید اقدام به نصب اپلیکیشن رایان همراه (سیستم اندروید از گوگل پلی و ios از سیبچه) و انجام معاملات خود هم از طریق اپ و هم سامانه اکسیر نمایید.
پس از دریافت آخرین برگه سهام: چنانچه دسترسی برخط به سامانه اکسیر دارید از طریق منوی تغییر کارگزار ناظر با داشتن فایل تصویری آخرین برگه سهام، می توانید تغییر ناظری خود را انجام دهید. (درصورت تایید کارگزاری این کار ظرف مدت یک روز کاری صورت می پذیرد.) در غیر اینصورت: با همراه داشتن آخرین برگه سهام و مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات ایران فرم تغییر کارگزار ناظر را تکمیل فرمائید. (درصورت تایید کارگزاری این کار ظرف مدت یک روز کاری صورت می پذیرد.)
با همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)، به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با سپرده گذاری مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید. نشانی دفاتر پیشخوان سپرده گذاری:
https://www.csdiran.com/Information/Pishkhan
جهت بازیابی رمز عبور با شعبه بانکی مربوطه تماس حاصل فرمائید
چنانچه سجامی و احراز هویت شده اید با مراجعه به لینک ذیل می توانید از آخرین دارایی خود مطلع گشته و آخرین برگه سهام خود را در هر سهامی که مایلید فایل یا پرینت تهیه نمایید.
www.ddn.csdiran.com
در غیر اینصورت چنانچه سجامی یا مرحله تکمیلی آن یعنی احراز هویت نشده اید: با همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر پیشخوان دولت سپرده گذاری مراجعه و درخواست خود را ثبت فرمایید. نشانی دفاتر پیشخوان سپرده گذاری
www.csdiran.com/Information/Pishkhan
چنانچه سجامی و احراز هویت شده اید با مراجعه به لینک ذیل می توانید از آخرین دارایی خود مطلع گشته و آخرین برگه سهام خود را در هر سهامی که مایلید فایل یا پرینت تهیه نمایید.
https://www.ddn.csdiran.com
در غیر اینصورت ...... چنانچه سجامی یا مرحله تکمیلی آن یعنی احراز هویت نشده اید: با تماس به کارگزاری قبلی خود و یا درصورتی که سهام ترجیحی در اختیار دارید از قسمت امور سهامداران شرکت مورد نظر برگه سهام خود را دریافت نمایید.
و یا در صورتیکه هیچ یک از اقدامات فوق میسر نبود: با همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر پیشخوان دولت سپرده گذاری مراجعه و درخواست خود را ثبت فرمایید.
سپرده گذاری پیشخوان دفاتر نشانی: www.csdiran.com/Information/Pishkhan
چنانچه سجامی و احراز هویت شده اید با مراجعه به لینک ذیل می توانید از آخرین دارایی خود مطلع گشته وساده ترین راه در اینگونه مواقع ثبت نام در سجام و انجام مرحله تکمیلی آن یعنی احراز هویت و سپس تماس با بخش سوپرمارکت مالی کارگزاری به شماره 42359-021 داخلی 1 می باشد. پس از ثبت درخواست تلفنی روز کاری بعد کدبورسی شما قابل معامله می گردد
خیر. کلیه مراحل در باجه های سوپرمارکت مالی در شعب منتخب بانک صادرات ایران قابل انجام می باشد.
وبسایت مدیریت فناوری بورس، یکی از سایت های کاربردی برای انجام معاملات اوراق بهادار و پل ارتباطی سهامداران و فعالان بازار سرمایه با اطلاعات و آمار معاملات سهم محسوب می شود. این سایت با توجه به این که تنها مرجع رسمی آمار لحظه ای معاملات است، اطلاعات بسیار مهم و حساسی در اختیار فعالان بازار سرمایه می گذارد. لذا تسلط بر تمامی بخش های این وبسایت می تواند به استفاده هر چه بهتر از اطلاعات و گرفتن تصمیمات منطقی تر کمک شایانی نماید.
www.tsetmc.com
سامانۀ یکپارچۀ گردآوری، نظارت و انتشار الکترونیکی اطلاعات به نشانی:
www.codal.ir
به منظور مکانیزه کردن جمع آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت های ثبت شده نزد سازمان و سایر اشخاصی که طبق قانون بازار اوراق بهادار ملزم به گزارش اطلاعات خود هستند، طراحی شده است.