معرفی پیکاپ(سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار بورس)

با نگاهی متفاوت به بانکداری سنتی و براساس رویکردی نوین، بانک صادرات ایران با دارا بودن گسترده‌ترین شبکه بانکی، در نظر دارد هر شعبه‌ی خود را به سوپرمارکت مالی، تبدیل نماید به نحوی‌که طیف وسیعی از خدمات متنوع پولی و مالی در زیر یک سقف، برای مشتریان گرامی فراهم آورده شود. در همین راستا، کارگزاری بانک صادرات ایران، مفتخر است که با امضای تفاهم‌نامه‌ی فی‌مابین، با هدف خدمت‌رسانی و افزایش حس رضایتمندی مشتریان گرامی، به سوپرمارکت مالی بانک صادرات، بپیوندد. پیکاپ، یک استارتاپ مالی و جدیدترین دستاورد کارگزاری بانک صادرات ایران در بازار سرمایه کشور محسوب می‌گردد. این سامانه، با بهره‌گیری از آخرین سطح از فن‌آوری IT، توانسته است به بهترین شکل ممکن برای اولین بار، بین بانک، کارگزاری و بازار سرمایه، ارتباطی تمام الکترونیکی را ایجاد و خدماتی از قبیل اعطای کد بورسی، کد آنلاین، آفلاین و... را ارائه نماید. شایان ذکر است، در فاز نخست، بیش از 50شعبه‌ی منتخب بانک، خدمات متنوع بازار سرمایه را با شعار "هر شعبه، یک کارگزار بورس" در بستر سامانه پیکاپ کارگزاری (بعنوان رابط کارگزاری و بانک) به هموطنان گرامی در اقصی نقاط مختلف کشور عرضه می‌نماید. مطابق با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده، در آینده‌ای نه چندان دور، کل شعب، به سامانه فوق‌ مجهز و دسترسی به بازار سرمایه بیش از هر زمان دیگری برای علاقمندان میسر خواهد شد.

سوالات متداول

این ایده حرکتی نوین در نظام بانکی کشور محسوب می شود، با این اقدام بانکداری ایران نیز همگام با بانکداری بین المللی و جهانی حرکت می کند، این اقدام بانک صادرات ایران در اجرایی نمودن طرح سوپرمارکت مالی نشان می دهد این بانک درصدد است از رقابت داخلی پا را فراتر نهد و خود را با شرایط جهانی وفق دهد.

در اقتصاد، بازار مالی به مکانیزمی اطلاق می شود که امکان خرید و فروش سهام، کالا یا هر محصول قابل تبادلی را برای مشارکت کنندگان با هزینه پایین فراهم آورد.

شنبه تا چهارشنبه 9 صبح الی 12:30 ظهر

نقشه راه جدیدیست که بانک صادرات ایران با دارا بودن گسترده ترین شبکه بانکی کشور، علاوه بر خدمات مختلف پولی، محصولات متنوع فرابانکی(مالی) خود همچون بیمه، لیزینگ، مشاور سرمایه گذاری، تامین مالی ،مدیریت دارایی و از همه جذاب تر خدمات بازار سرمایه را به عموم مردم عرضه می نماید.

تاکنون 51 شعبه منتخب بانک صادرات ایران به این طرح مجهز شده اند که لیست آنها را می توانید از طریق منوی پیکاپ وبسایت ما ملاحظه فرمائید.

  • 1 - اخذ کد بورسی
  • 2 - دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت دسترسی به معاملات بر خط (معاملات آنلاین سهام)
  • 3 - خرید و فروش گواهی سپرده سکه صادرات
  • 4 - تغییر کارگزار ناظر

کلیه هموطنان گرامی با هر شرایط سنی و مدرک تحصیلی که دارند می توانند نام کاربری آنلاین جهت معاملات برخط خود را نیز از شعبه دریافت کنند.

با مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات ایران و داشتن یکی از انواع حساب های بانک صادرات ایران

1 - ثبت نام سجام و دریافت کد پیگیری ده رقمی.

2 - در مرحله بعد ورود به این لینک و انجام احراز هویت الکترونیک (غیرحضوری) که از طریق کامپیوتر و نیز تلفن همراه میسر می باشد:www.sejam.saderatbourse.ir

3 - همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و همین طور دارا بودن یکی از حساب های بانک صادرات ایران و کد ده رقمی پیگیری سجام

کد منحصر به فردی که لازمه ی انجام فعالیت در بازار سرمایه بوده و هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی در سامانه اطلاعاتی بورس به وسیله این کد شناسایی می شود. ساختار کد سهامداری اشخاص حقیقی شامل سه حرف الفبای فارسی (معمولاً سه حرف اول نام خانوادگی متقاضی) و یک عدد 5 رقمی تصادفی می باشد.

1 - مراجعه به سامانه سجام از طریق لینک ذیل برای تکمیل فرآیند ثبت نام و دریافت پیامک کد پیگیری 9 رقمی از سامانه.
www.sejam.saderatbourse.ir

2 - انجام احراز هویت سجام که بصورت غیرحضوری از طریق وبسایت کارگزاری میسر می‌باشد.

3 - مراجعه به باجه های سوپر مارکت مالی در شعب منتخب بانک صادرات ایران و درخواست ثبت کد بورسی.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان می باشد که کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام می نمایند.www.sejam.saderatbourse.ir

در مرحله دوم پس از ثبت نام سجام جهت دریافت کدبورسی خود می بایست از طریق این لینک اقدام به احراز هویت سجام فرمائید تا کدبورسی در صورت تکمیل فرآیند توسط شما برایتان از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی پیامک شود:https://sjmauth.almascms.com/saderat

پس از دریافت پیامک کد بورسی با مراجعه به شعبه مربوطه و تکمیل قرارداد آنلاین؛ نام کاربری، کلمه عبور و آدرس سامانه معاملات برخط برای شما پیامک خواهد شد.
https://saderat.exirbroker.com/login

در اولین مرتبه جهت فعالسازی حساب کاربری آنلاین از طریق کامپیوتر با ورود به سامانه اکسیر و لاگین با نام کاربری و رمز عبور، آزمون الکترونیکی را تکمیل فرمائید (قبولی در آزمون منوط به پاسخگویی صحیح به 7 سوال از 9 سوال می باشد.) همچنین در صورت عدم قبولی، امکان انجام آزمون مجدد تا زمان قبولی وجود دارد.
https://saderat.exirbroker.com/login

پس از انجام آزمون الکترونیک و فعالسازی حساب کاربری آنلاین شماتوسط کارگزاری

با مراجعه به سامانه اکسیر به نشانی saderat.exirbroker.com/login و یا اپلیکیشن رایان همراه

پس از اخذ نام کاربری آنلاین از شعبه و لاگین در سامانه اکسیر کارگزاری و نهایتا آزمون الکترونیک

پس از تأیید و فعالسازی شما توسط کارگزاری می توانید اقدام به نصب اپلیکیشن رایان همراه و انجام معاملات خود هم از طریق اپ و هم سامانه اکسیر نمایید.

پس از دریافت آخرین برگه سهام: چنانچه دسترسی برخط به سامانه اکسیر دارید از طریق منوی تغییر کارگزار ناظر با داشتن فایل تصویری آخرین برگه سهام، می توانید تغییر ناظری خود را انجام دهید. (درصورت تایید کارگزاری این کار ظرف مدت یک روز کاری صورت می پذیرد.) در غیر اینصورت: با همراه داشتن آخرین برگه سهام و مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات ایران فرم تغییر کارگزار ناظر را تکمیل فرمائید. (درصورت تایید کارگزاری این کار ظرف مدت یک روز کاری صورت می پذیرد.)

با همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)، به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با سپرده گذاری مراجعه و درخواست خود را ثبت کنیدو یا با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه (ddn) در قسمت میز خدمت الکترونیک می توانند مغایرت مشخصات هویتی خود را جهت اصلاح ثبت نمایید. نشانی دفاتر پیشخوان سپرده گذاری:

https://www.csdiran.ir/Information/Pishkhan

جهت بازیابی رمز عبور با شعبه بانکی مربوطه تماس حاصل فرمائید و یا در قسمت ورود به سامانه اکسیر یا رایان همراه، کلمه عبور را فراموش کرده‌ام را انتخاب فرمائید.

چنانچه سجامی و احراز هویت شده اید با مراجعه به لینک ذیل می توانید از آخرین دارایی خود مطلع گشته و آخرین برگه سهام خود را در هر سهامی که مایلید فایل یا پرینت تهیه نمایید.
www.ddn.csdiran.ir

در غیر اینصورت چنانچه سجامی یا مرحله تکمیلی آن یعنی احراز هویت نشده اید: با همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر پیشخوان دولت سپرده گذاری مراجعه و درخواست خود را ثبت فرمایید. نشانی دفاتر پیشخوان سپرده گذاری
www.csdiran.ir/Information/Pishkhan

چنانچه سجامی و احراز هویت شده اید با مراجعه به لینک ذیل می توانید از آخرین دارایی خود مطلع گشته و آخرین برگه سهام خود را در هر سهامی که مایلید فایل یا پرینت تهیه نمایید.
https://www.ddn.csdiran.ir

در غیر اینصورت ...... چنانچه سجامی یا مرحله تکمیلی آن یعنی احراز هویت نشده اید: با تماس به کارگزاری قبلی خود و یا درصورتی که سهام ترجیحی در اختیار دارید از قسمت امور سهامداران شرکت مورد نظر برگه سهام خود را دریافت نمایید.

و یا در صورتیکه هیچ یک از اقدامات فوق میسر نبود: با همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر پیشخوان دولت سپرده گذاری مراجعه و درخواست خود را ثبت فرمایید.

سپرده گذاری پیشخوان دفاتر نشانی: www.csdiran.ir/Information/Pishkhan

اگر در فروش سهام خود در سامانه با پیغام "مشتری گرامی شما مجاز به فروش نمی‌باشید." یا پیغام‌هایی از این دست مواجه شدید یعنی این‌که بیش از 2 سال است با کد بورسی خود کار نکرده‌اید و می‌بایست مجدداً احراز هویت سجام فرمائید تا بطور اتوماتیک 24ساعت کاری بعد کدبورسی شما به حالت عادی خود برگردد.

لینک احراز هویت الکترونیک (غیرحضوری) بدین شرح می‌باشد که می توانید از طریق کامپیوتر یا گوشی همراه اقدام نمائید:
https://sjmauth.almascms.com/saderat

خیر. کلیه مراحل در باجه های سوپرمارکت مالی در شعب منتخب بانک صادرات ایران قابل انجام می باشد.

وبسایت مدیریت فناوری بورس، یکی از سایت های کاربردی برای انجام معاملات اوراق بهادار و پل ارتباطی سهامداران و فعالان بازار سرمایه با اطلاعات و آمار معاملات سهم محسوب می شود. این سایت با توجه به این که تنها مرجع رسمی آمار لحظه ای معاملات است، اطلاعات بسیار مهم و حساسی در اختیار فعالان بازار سرمایه می گذارد. لذا تسلط بر تمامی بخش های این وبسایت می تواند به استفاده هر چه بهتر از اطلاعات و گرفتن تصمیمات منطقی تر کمک شایانی نماید.
www.tsetmc.com

سامانۀ یکپارچۀ گردآوری، نظارت و انتشار الکترونیکی اطلاعات به نشانی:
www.codal.ir

به منظور مکانیزه کردن جمع آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت های ثبت شده نزد سازمان و سایر اشخاصی که طبق قانون بازار اوراق بهادار ملزم به گزارش اطلاعات خود هستند، طراحی شده است.