آغاز پذیره‌نویسی «آذرین»
یکشنبه 9 مهر 1402

آغاز پذیره‌نویسی «آذرین»

پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری بخشی فلزات کیمیا با نماد معاملاتی آذرین از روز شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲به مدت ۳ روز کاری انجام می شود.

بر اساس این اطلاعیه ؛ سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری بخشی فلزات کیمیا با نماد معاملاتی آذرین از روز شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲به مدت ۳ روز کاری در تالار فرابورس با نوع صندوق سرمایه‌گذاری بخشی (در سهام) پذیره نویسی می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری «بخشی فلزات کیمیا» از امروز آغاز می‌شود و تا سه روز کاری ادامه خواهد داشت.
صندوق بخشی فلزات کیمیا با نماد «آذرین» سومین صندوق بخشی در فرابورس ایران است. این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و براساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد.
موضوع فعالیت صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله سهام و حق تقدم سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس، گواهی سپرده کالایی، اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی است. گفتنی است صندوق «آذرین» از نوع صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله بخشی در سهام است که اکثر وجوه خود را صرف خرید اوراق بهادار در صنعت فلزات اساسی خواهد کرد. مشخصات پذیره‌نویسی سومین صندوق بخشی فرابورس حاکی از آغاز این فرآیند طی روز جاری تا 10 مهرماه به مدت سه روز کاری است. روش عرضه به قیمت ثابت و ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری 10 هزار ریال است.  لازم بذکر است است حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل پذیره‌نویسی نیز 990 میلیون واحد است.  این گزارش حاکی است شرکت تأمین سرمایه کیمیا و شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی کیمیا مس ایرانیان مؤسسین «آذرین» هستند. مدیر و بازار گردان صندوق، تأمین سرمایه کیمیا و متولی نیز شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تحلیل ایرانیان فارابی هستند.
شایان‌ ذکر است معاملات ثانویه این صندوق پس از اتمام پذیره‌نویسی و ثبت صندوق در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس آغاز می‌شود.

پذیره نویسی آذرین از ۸ مهرماه