نحوه ورود به بازار اختیار معاملات
سه شنبه 27 تیر 1402

نحوه ورود به بازار اختیار معاملات

نحوه ورود به بازار اختیار خرید معاملات از طریق کارگزاری بانک صادرات ایران : 

 
چنانچه تمایل دارید و علاقمند به آغاز معاملات خود در نمادهای این بازار می‌باشید ابتدا می‌بایست سامانه معاملاتی خود را  "آنلاین پلاس" انتخاب فرمایید.
 بدین منظور، مراحل ذیل را (بدون نیاز به مراجعه حضوری به کارگزاری) دنبال نمائید:
  1. تغییر سامانه معاملاتی آنلاین از رایان (اکسیر و رایان همراه) به سامانه"آنلاین پلاس"کارگزاری (تدبیر) از طریق دکمه تعبیه شده در هوم پیج همین سایت و یا با کلیک بر روی لینک https://saderatbourse.porsline.ir/s/online
  2. ورود به سامانه ثبت‌نام غیرحضوری کارگزاری به نشانی https://reg.saderatbourse.ir و امضای غیرحضوری و الکترونیک قرارداد اختیار معاملات
 
 

نحوه مشاهده نمادهای اختیار معاملات :

روش اول :

جهت مشاهده نمادهای دارای اختیار معاملات می‌توانید از طریق مراجعه به وبسایت مدیریت فناوری بورس به نشانی https://tsetmc.ir و جستجوی نماد دلخواه، به اطلاعات آن دست یابید.

روش دوم :

با مراجعه به باشگاه مشتریان کارگزاری به نشانی https://sbbclub.ir و کلیک بر روی گزینه دیده‌بان اختیار معاملات از منوی ابزارها، کلیه نمادهای این بازار را در یک صفحه با قابلیت‌های متعدد از جمله جستجو و ایجاد فیلتر بر روی عناوین ستون‌های مورد نیاز، مشاهده نمائید.
 

توصیه پایانی :

به علت وجود اهرم و نبود دامنه نوسان در معاملات روزانه این ابزار و نوسانات شدید، قبل از ورود به معاملات این نمادها، ریسک های ذاتی موجود در این ابزارها را سنجیده و با آموزش های پیشین و کسب دانش لازم، با مبالغ مختصر معاملات خود را شروع کنید.
شایان ذکر است، به دلیل ریسک های موجود در این ابزار، در حال حاضر تنها سمت خرید(Long) برای معاملات اختیار خرید(call) و اختیار فروش(put) در دسترس مشتریان عزیز می باشد و تا اطلاع ثانوی، اعطای دسترسی فروش فزاینده(Short) برای مشتریان محترم مقدور نیست.
 
 
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02142359 ، واحد پذیرش اوراق بهادار، تماس حاصل فرمائید.
 

جهت آشنایی با ابزار اختیار خرید معاملات، فایل آموزشی زیر را دانلود فرمایید.
دانلود فایل