عرضه اولیه شرکت «صبا فولاد خلیج‌فارس»
شنبه 24 تیر 1402

عرضه اولیه شرکت «صبا فولاد خلیج‌فارس»

مطابـق با اطلاعیه شرکت فرابـورس ایـران، روز چهارشنبه 28 تیر 1402، مجموعا 110 میلیون معادل 2 درصد از کل سهـام شرکـت«صبا فولاد خلیج‌فارس» با نمـاد «فصبا» عرضه می‌شود.


ایـن عرضـه اولیـه به روش ترکیبـی و طی دو مرحله انجـام می‌شود.


شرکت «صبا فولاد خلیج‌فارس» در منطقه ویژه صنعتی معدنی خلیج‌فارس در بندرعباس واقع‌شده و در سال ۱۳۸۳ با هدف تکمیل زنجیره تولید فولاد و اهداف استراتژیک به ثبت رسید. این شرکت با نماد فصبا عرضه اولیه خواهد شد.

در مرحله اول، 55 میلیون  سهم معادل 1درصد از کل سهام شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس به سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری) عرضه شده و کشف قیمت انجام می‌شود. 
حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی تعداد 2 میلیون سهم


 در مرحله دوم، 55 میلیون سهم معادل 1درصد از سهام شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس به قیمت ثابت کشف شده در مرحله اول، به عموم سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود.
حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد 150 سهم


قیمت عرضـه به عمـوم سرمایه‌گذاران و زمان ثبت سفارش توسط ناظر بازار در روز عرضه اعلام می‌شود.

تـاریخ دوره سفارش گیری و عرضه روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/04/28 دوره سفارش گیری مطابق با پیام ناظر در روز عرضه اولیه - قیمت ارزش گذاری مرحله اول: 32,829 ریال

بنابراین حداکثر نقدینگی مورد نیاز مشخص نیست و پس از کشف قیمت توسط صندوق‌ها مشخص خواهد شد.

 پس از کشف قیمت نماد معاملاتی "فصبا" به منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل صرف سهام و از طریق سلب حق تقدم متوقف خواهد شد. در این مرحله افزایش سرمایه شرکت به میزانی خواهد بود که طی آن 18 درصد از سهام شرکت از طریق واگذاری حق تقدم های سلب شده به عموم عرضه می شود. لذا متقاضیان آثار ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت خود پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد معاملاتی برای این موضوع را مد نظر قرار دهند.
 برای مشاهده اطلاعیه عرضه اولیه "فصبا" فایل زیر را دانلود فرمایید.
دانلود فایل